Tag : силверстон

Останатo Спорт

Хамилтон: Кога пукна гумата ми застана срцето

Слободен печат
Победникот на трката за Големата награда на Британија, Луис Хамилтон, за малку ќе останеше без триумф во Силверстон. Хамилтон со убедлива предност влезе во последниот...
Останатo Спорт

Лудница во Силверстон, триумф на Хамилтон на три тркала

Слободен печат
Иако развојот на настаните на 50 од можните 52 круга во Силверстон на трката за Големата награда на Британија навестуваа дека ова ќе биде нова...
Останатo Спорт

Хамилтон и Мерцедес доминантни на квалификациите во Силверстон

Слободен печат
Актуелниот шампион Луис Хамилтон на утрешната трка за Големата награда на Велика Британија ќе стартува од пол позцијата откако беше најбрз во квалификациите. Веднаш до...
Останатo Спорт

Корона во Формула 1, Серхио Перез нема да вози во Силверстон

Слободен печат
Првиот тест кој го направи Перез по доаѓањето во Англија не даде чисти резултати поради што возачот мораше да оди на ново тестирање. Вториот тест...
Останатo Спорт

Ф1, Хамилтон: Ќе биде многу тажно без гледачи на трибините

Слободен печат
Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон го сподели своето мислење за одржувањето на трките во Формула 1 пред празни трибини поради пандемијата на коронавирус. Според светскиот...
Останатo Спорт

Алекс Ринс во фото финиш побрз од Маркез на Силверстон

Слободен печат
Возачот на Сузуку, Алекс Ринс ја оствари втората победа оваа сезона во Мото ГП шампионатот оваа сезона, откако во фото финиш триумфира на трката за...
Останатo Спорт

Мерцедес повторно доминира, јубилеен 80. триумф на Хамилтон

Слободен печат
Возачите на Мерцедес, Луис Хамилтон и Валтери Ботас остварија нова еден-два победа, овој пат на трката за Големата награда на Британија која се возеше на...
Останатo Спорт

Силверстон останува во календарот на Ф1

Слободен печат
Договорот на Ф1 со организаторите на трката за Големата награда на Велика Британија истекуваше по наредната трка но по двегодишни преговори, конечно е потпишан договор...