23.8 C
Скопје

Tag : силјан мицевски

Хроника

Мицевски: Ми беше кажано дека зад проектите за домови за стари лица стои Владата

МИА Агенција
Бизнисменот Силјан Мицевски, сопственик на компанијата ,,Пелистер”, на денешното сослушување на рочиштето за случајот „Меѓународен сојуз” изјави дека сумата од 720.000 евра што ја дал...
Вести Македонија Слајдер

Боки 13: Првата средба со Силјан Мицевски ја договори Кирацовски

Горан Наумовски
За некои правни акти и документи на „Меѓународниот сојуз” не само јас, туку се потпишуваа и лица за кои денес може да кажам дека некои...
Вести Македонија

УЈП ги чешла „рекетираните“ фирми на Амзоски и Мицевски

Слободен печат
УЈП влегла во фирмата „Дрим Билдинг“ од Струга поради случајот Рекет, дознава „360 Степени“. Се испитуваат деловните односи за потпишан договор за соработка меѓу струшката...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

КОЈ Е СИЛЈАН МИЦЕВСКИ? Неговото име се спомнуваше и во „бомбите“

Слободен печат
Бизнисменот Силјан Мицевски денеска два часа даваше исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал во врска со случајот „Рекет“. Мицевски кажал дека 720.000 евра префрлил...
Вести Македонија

Мицевски: Прашајте го Боки 13 како ќе ми ги врати парите

Слободен печат
Бизнисменот Силјан Мицевски денеска два часа даваше исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал во врска со случајот „Рекет“ пренесува Нова ТВ. Мицевски беше повикан...
Вести Македонија

Мицевски: Парите ги уплатив на „Меѓународен сојуз“, а не на пензионерката Тодоровска

Слободен печат
Бизнисменот Силјан Мицевски, кој е на распит кај Русковска, рече дека по втор пат дава исказ за случајот „Рекет” пренесе А1он. Тој во изјава за...