23 C
Скопје

Tag : штетни материи

Здравје Магазин Магазин слајдер

Не купувајте евтин чај, може да биде штетен за вашето здравје

Слободен Печат
Чајот е топла, пријатна прегратка во течна форма, која има различни видови на вкусови и мириси. Без разлика дали претпочитате да пиете свежно приготвен зелен...
Вести Регион

Околу 3.300 луѓе во БиХ годишно умираат поради аерозагадувањето

Слободен печат
Околу 3.300 граѓани на Босна и Херцеговина годишно умираат како последица на аерозагадувањето во градовните низ таа држава. Светската банка во Сараево, пак, предупреди дека...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин

АКО ЧЕСТО ПИЕТЕ ВОДА ОД ПЛАСТИЧНО ШИШЕ ТОА МОЖЕ ДА БИДЕ ОПАСНО ПО ЗДРАВЈЕТО: Еве што всушност внесувате во организмот!

Слободен печат
Пластичната чашка или шише од кои пиеме вода содржат огромен број на штетни материи и треба да ги избегнуваме поради здравјето. Научниците не предупредуваат на...
Вести Скопје

Општина Аеродром СО ВАЖЕН АПЕЛ до граѓаните

Слободен печат
Општина Аеродром апелира до граѓаните да не поставуваат штетни материи на јавни површини, кои претставуваат опасност за домашните миленици, бездомните животни и децата што си...