16 C
Скопје

Tag : штефи граф

Останатo Спорт

Ѓоковиќ се израмни со Серена Вилијамс и тргна по рекордите на Навратилова и Граф

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ денеска ја започна 319 недела на чело на АТП ранг листата со што се израмни со Серена Вилијамс кога исто толку недели беше...
Останатo Спорт

Чуден избор на Чилиќ на најдобри тенисери во историјата, без Федерер и Надал

Слободен печат
Според Чилиќ, првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, е подобар од Рожер Федерер и Рафаел Надал и се наоѓа на петтото место. –...