• штефи граф

Ѓоковиќ станува „бесмртен“: Ова е датумот кога Новак ги поместува сите граници!

На тој ден, доколку без прекин биде најдобар тенисер во светот, Ноле ќе ја започне рекордната 378 недела на врвот на АТП листата. За тоа му требаат нови Грен слем и Мастерс титули. Новак Ѓоковиќ станува „бесмртен“ во тенискиот свет на 11 јули 2022 година! Српскиот ас на 4 јули 2011 година за првпат стана …

Ѓоковиќ станува „бесмртен“: Ова е датумот кога Новак ги поместува сите граници! Read More »