Tag : шопен

Магазин Магазин слајдер Ретро

Деструктивната љубовна приказна на Жорж Санд и Фредерик Шопен, најголемата љубов на композиторот била неговата најголема рана

Слободен печат
Фредерик Шопен бил болежлив човек. Кога ја запознал писателката Жорж Санд бил верен, но мајката на вереницата го известила дека до венчавка нема да дојде...
Вести Скопје

Богата музичка програма утревечер во Паркот „Шопен“ во Кисела Вода

Слободен печат
Љубителите на добрата македонска музика утревечер од сцената во паркот „Шопен”, во Кисела Вода ќе имаат можност да ги слушнат популарните хитови на Бени Нон...
Вести Скопје

Викендов започнува Културното лето на општина Кисела Вода

Слободен печат
Традиционалната манифестација „Културно лето на општина Кисела Вода“ започнува в сабота, во месноста Три Круши во Драчево. Посетителите, првата вечер ќе ги забавуваат Ефто Пупиновски,...