Tag : Сет

Вести Економија

Уредбите за мерките од третиот сет треба да се донесат наредната недела

Слободен печат
Уредбите за мерките од третиот сет треба да се донесат наредната недела, по што и на граѓаните ќе им биде објаснето како да ги користат....
Вести Економија

Ангеловска: При креирање на мерките Владата мислеше на сите

Слободен печат
Коронакризата освен што носи проблеми и ризици, отвора и можности за структурни промени, за создавање нов, подобар систем на функционирање истакна министерката за финансии Нина Ангеловска....
Вести Економија

Мерката викенд без ДДВ кон крајот на август, право ќе имаат само граѓаните што скенираат сметки

Слободен печат
Од владата денеска со дообјаснување за третиот пакет економски мерки. Владиниот економски советник Фатмир Битиќи појасни дека една од најавените мерки „Викенд без ДДВ“ ќе...
Жена Магазин Магазин слајдер

Вежбаме со Елена Мирческа: Вежби за задник (ВИДЕО)

Ј.К.Д
– Правилната форма пред и за време на изведувањето на вежбата е основа: колената се раширени колку колковите и паѓаат точно под нив, дланките паѓаат...
Вести Економија Слајдер

Ангеловска: Се подготвува вториот сет мерки

Сега треба да се преживее, никој нема да остане неоштетен од кризата, вели министерката за финансии Нина Ангеловска во интервју за Радио слободна Европа. Таа...
Вести Свет Слајдер

Шефот на експертите од Шангај за коронавирусот: Пандемијата би можела да трае две години

Слободен печат
Борбата против новиот коронавирус во Европа би можела да потрае до две години, изјави шефот на тимот медицински експерти за Ковид-19 од Шангај, Чанг Венхонг....
Вести Свет Слајдер

КУЧЕ ЗАРАЗЕНО СО КОРОНАВИРУС: Дали е ова прв случај на пренесување на заразата од човек на животно?

Слободен печат
Експертите за здравјето на животните денеска изјавија дека кучето кое е во карантин на жител на Хонгконг заразен со новиот коронавирус, би можело да биде...
Вести Економија

Ангеловска: Со сет мерки против нерегистрираната е-трговија

Слободен печат
Со конкретни мерки ќе се адресира сивата економија во е-трговијата. Со скенирање на пратките и технолошко поврзување на електронските продавници со Управата за јавни приходи,...
Спорт Фудбал

Првенец за Стојановски во дресот на Ним (ВИДЕО)

Слободен печат
Во оваа победа на Ним придонесе и новото засилување, најдобриот стрелец од ланската сезона во македонскиот шампионат, Влатко Стојановски. Нашиот интернационалец настапи во второто полувреме...