Tag : серж ибака

Кошарка Спорт

Ибака потпиша за Клиперси, Рондо го напушти шампионот и се пресели во Атланта

Слободен печат
Првите денови на преодниот рок во НБА лигата веднаш донесоа неколку изненадувачки трансфери. Еден од најитересните е тој на досегашниот играч на Торонто репторс, Серж...
MacedonianAlbanian