Tag : селото

Хроника

Изгореа 25 јагниња во пожар во селото Сирково

МИА Агенција
Во СВР-Велес завчера околу 22 часот било пријавено дека во село Сирково настанал пожар во трло со овци, сопственост на В.А.(40), при што изгореле 25...
Вести Скопје

Дел од Бутел и селото Добри Дол утре без струја

МИА Агенција
Корисниците од улиците „Бутелска”, „Призренска”, „Галичник”, обиколницата Бутел и околината, како и корисниците од улицата „30″ и „Љуботенски Пат” во Општина Бутел утре од 8:10...
Вести Скопје

Селото Батинци утре неколку часа без струја

Слободен печат
Без напојување со електрична енергија утре од 9 до 15 часот ќе бидат корисниците од село Батинци во Општина Студеничани. Како што соопшти РЦУК по...