• саздо

ФОТО+ВИДЕО: Се бара повторно судење за случајот „Саздо“

Под мотото „Не сме извршиле сурови убиства“, стотици демонстранти мирно протестираа денеска од паркот во Чаир до пред Основниот суд во Скопје. Роднините на осудените во случајот „Саздо“ бараат преквалификација и повторно судење. -Заедно со нашите пријатели и семејство, протестираме за правата на нашите пријатели и браќа. Го креваме гласот против неправда. Ние го изразуваме …

ФОТО+ВИДЕО: Се бара повторно судење за случајот „Саздо“ Read More »