Tag : рускиот

Вести Свет

На Турција и е испорачан вториот дел од рускиот систем С-400

Слободен печат
Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу изјави денеска дека е завршена испораката на вториот дел од рускиот ракетен систем С-400 и додаде дека системот...