16 C
Скопје

Tag : руски авион

Вести Свет

Дојава за бомба во руски авион кој слета на аеородромот „Џон Кенеди“ во Њујорк

И.И.
Њујоркшката полиција не потврдила присуство на експлозивна направа во авион на руската компанија Аерофлот, кој вчера на аеродромот Џон Ф.Кенеди слета од Москва. Аеродромската служба...
Вести Свет

Драматично над Балтикот: Руски воен авион пресретна американски шпионски авион

Слободен печат
Руски авион ловец Су-27СМ денеска пресретна американски авион РЦ-135 во близина на руската граница над Балтичко Море, соопшти денеска рускиот Национален центар за контрола на...
Вести Свет Слајдер

Во Америка пристигнува помош: Полета руски авион со половина тон медицинска опрема

Слободен печат
Руски воен транспортен авион денеска се упати кон САД, носејќи тони медицинска опрема и маски за да му помогне на Вашингтон во борбата против коронавирусот,...
Вести Свет

Инцидент при слетување на руски авион во Турција, оштетен подот на леталото (ФОТО)

Слободен печат
Руски авион доживеа несреќа за време на слетувањето во Анталија, Турција, а според информациите, леталото удрило во земјата и притоа едно тркало завршило во трупот...