Tag : ролери

Вести Свет

Бизарен инцидент во Британија: Нападнал три лица, па бегал од полицијата на ролери

Слободен печат
Полицијата во Велика Британија денес морала да интервенира по пријава дека маж кој возел ролери нападнал ти лица на сред улица, по што тој е...
Забава Магазин

Ова болеше: Јуришеше по градот со ролери, па неочекувано го „ѕвекна“ и … (ВИДЕО)

Слободен печат
Џек Тиернеј професионален „ролераш“, но и експертите понекогаш знаат да кикснат. Имено, младото момче се возел во својот град, кога во еден момент силно го...
Вести Скопје

Скопје ќе добие „pumptrack” полигон

Вљубениците во велосипедизмот, ролерите и скејтбордите ќе имаат можност да ги покажат своите вештини на новиот „pumptrack” полигон што го изгради Градот Скопје на површината...
Вести Скопје

Изградбата на „pumptrack“ полигонот е во завршна фаза

Слободен печат
Во завршна фаза е изградбата на новиот pumptrack полигон што Градот Скопје го гради на површината пред Олимпискиот базен „Центар”. Новиот pumptrack полигон е со...