6 C
Скопје

Tag : родилка

Вести Ви Препорачуваме Македонија

ДСЗИ: Д-р Асани доби забрана за работа во приватната ординација, случајот го следи и вицепремиерот Николовски

Слободен печат
Врз основа на наодите од вонредниот инспекциски надзор од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ), во врска со случајот за директорот на струшката болница, д-р...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Четири жени од Дебар тврдат дека доктор Асани ги прегледувал во домашната ординација, Веапоска плаќала по 1.000 денари за преглед

Мирослава Бурнс
Четири родилки од Дебар заедно со нивните сопрузи, на нотар дале изјави дека во приватната ординација на директорот на струшката болница и гинеколог, доктор Мухамед...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Му се множат кривичните пријави на доктор Мухамед Асани: Црн ден беше денот кога ја породи жена ми!

Мирослава Бурнс
Му се множат кривичните пријави на директорот на струшката болница и гинеколог, доктор Мухамед Асани. Прва е онаа од родилка од Дебар, која се породила...
Вести Македонија Слајдер

Пешевска од УЖ на ВМРО-ДПМНЕ: Одговорност и оставки за случајот со извадени органи на родилката од Дебар

Слободен печат
Понесување на одговорност, казни и оставки за случајот со родилката од Дебар на која и биле извадени органи побара Жаклина Пешевска од Унијата на жени...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Родилка од Дебар доживеа хорор во болница: Ми извадија три здрави органи без да ми кажат

Мирослава Бурнс
Јелдз Веапоска од Дебар, медицинска сестра од итната помош, преживува вистинска голгота откако се породила во болницата во Струга со царски рез, но од операцијата...
Вести Македонија

Родилката која остана без три органи со потресно сведоштво за „Слободен печат“: Ова ни на куче не му се прави

Мирослава Бурнс
Јелдз Веапоска од Дебар, медицинска сестра од итната помош, преживува вистинска голгота откако се породила во болницата во Струга со царски рез, но од операцијата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Сопругот на починатата родилка правдата ќе ја бара на суд (ВИДЕО)

Случајот со смртта на 40-годишната родилка Кадрие Јашар и нејзиното бебе на Клиниката за гинекологија и акушерство, деновиве ја тресе македонската јавност. Сопругот на починатата...
Вести Македонија

Се огласи сопругот на родилката која лажно се претставуваше, покажа и документи во нејзина одбрана

Слободен печат
Се огласи семејството на родилката-лекарка од ГАК за чие однесување се крена јавноста и институциите бидејќи не кажала дека има заболен или сомнителен член на...
Вести Македонија Слајдер

Сотирова-Бухова: Состојбата во ГОБ „8 Септември” е под контрола, на ГАК и „Ремедика” испочитувани протоколите

Слободен печат
Состојбата во ГОБ „8 Септември” е под контрола. Околу 20 лица – доктори, медицински сестри и технички персонал се во домашна самоизолација по основ на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Јовановска од ГАК: Пациентите ни се закануваат ако ги ставиме во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат
Вчерашниот скандал во гинеколошко акушерската клиника, во кој трудница која се претставила како докторка не пријавила дека во семејството има позитивен на Ковид 19 и...