17.8 C
Скопје

Tag : Роберто Манчини

Спорт Фудбал

Манчини после триумфот: Не беше лесно против Турција, ни помогнаа и навивачите!

Слободен печат
Италијанската репрезентација стартуваше доста успешно во рамките од групата „А“ на Европското првенство и најавува дека ќе биде сериозен кандидат не само за пласман во...
Спорт Фудбал

Манчини: Имаме одлична репрезентација, Италија може до финалето на ЕП!

Слободен печат
Италија го отвора Европското првенство во петок во 21.00 часот на „Олимпико“ стадионот во Рим против Турција во рамките од групата „А“. Составот на италијанскиот...
Спорт Фудбал

Манчини останува селектор на Италија до 2026 година

Слободен печат
Роберто Манчини ја прероди репрезентацијата на Италија, доминираше во квалификациите за ЕП и сега доби награда за одличната работа. Италијанскиот новинар Фабрицио Романо објави дека...
Спорт Фудбал

„Ѓаволска“ работа, Јунајтед за наследник на Солскјер го сака тренерот кој ги понижи и освои титула со Сити

Слободен печат
Маурицио Покетино добива сериозна конкуренција за клупата на Манчестер јунајтед во името на актуелниот италијански селектор, Роберто Манчини, пишува римскиот весник „Република“. Манчини веќе има...
Спорт Фудбал

Удар за Италија: Селекторот Манчини позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Селекторот на италијанската репрезентација Роберто Манчини е позитивен на коронавирус, информираат од тамошната фудбалска федерација. За него се вели дека е во изолација во својата...
Спорт Фудбал

Италијанскиот селектор на терен испратил погрешен тим, виновни му се очилата

Слободен печат
Репрезентацијата на Италија вчеравечер го започна новото издание на Лигата на нации со реми против селекцијата на БиХ. За фановите на „аѕурите“ вистинско изненадување претставуваше...
Спорт Фудбал

Малку фалело Манчини да биде претепан од своите играчи во Манчестер сити

Слободен печат
Манчестер сити беше просечен англиски тим кој ретко играше во европските купови се до доаѓањето на арапските сопственици кои веднаш почнаа да се расфрлаат со...
Спорт Фудбал

Манчини: Постојат многу поважни работи од ЕП

Слободен печат
Репрезентацијата на Италија одигра одлично во квалификациите, заедно со Белгија се двете селекции кои имаа максимален скор во квалификациите (10 победи во 10 натпревари). „Аѕурите“...
Спорт Фудбал

Манчини: Половина век чекаме европска титула!

Слободен печат
Откако не успеа да се пласира на СП 2018, репрезентацијата на Италија во квалификациите за ЕП 2020 има шест максимални победи во групата „Ј“ и...
Спорт Фудбал

Во Италија би ги „убиле“ Покетино и Клоп

Слободен печат
Роберто Манчини, селекторот на Италија и поранешен тренер на Манчестер сити, е убеден дека тренерите на Тотенхен и на Ливерпул имаат среќа што работат во...