-4 C
Скопје

Tag : ркаометна лига на шампиони

Ракомет Спорт

Алушовски: Брест е благ фаворит, но подготвени сме да нив 

Слободен печат
Ракометарите на Вардар во среда (18.45 ч.) ги започнуваат настапите во новата сезона во Лигага на шампионите со гостувањето кај стариот познаник Брест Мешков. Вардарци...
Ракомет Спорт

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат
Ракометарите на Вардар го доживеаја шестиот пораз во групната фаза во Лигата на шампионите и најверојатно во осминафиналето ќе влезе како шестопласиран во групата Б....