18 C
Скопје

Tag : Ријад Марез

Спорт Фудбал

Херојот на Сити: Можевме да победиме и поубедливо

Слободен печат
Манчестер сити конечно дочека да игра во финалето на Лигата на шампионите, тоа го направи на фантастичен начин. „Граѓаните“ во полуфиналето два пати го победи...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Војната на богатите ја добија „граѓаните“, Марез го однесе Манчестер сити во финалето во ЛШ

Слободен печат
Екипата на Манчестер сити оствари историски успех, ќе игра во финалето на Лигата на шампионите откако и во вториот полуфинален меч беа подобри од ПСЖ....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Сити ита кон финалето, Марез им носи предност на „граѓаните“

Слободен печат
Манчестер сити се наоѓа пред историски пласман во финалето во Лигата на шампионите откако на реванш полуфиналната пресметка поведе со 1:0. „Граѓаните“ поведоа во 11...
Спорт Фудбал

Тројца одлични играчи на „радарот“ на Барса!

Слободен печат
Се подготвува возбудливо лето во Каталонија, односно клубот има намера да направи реконструкција на тимот за наредната натпреварувачка сезона 2021/2022. Според шпанските медиуми, вкупно три...
Спорт Фудбал

Сити со петарда го „почести“ Барнли

Слободен печат
Натпреварот го одбележа фантастичниот Ријад Марез кој постигна хет-трик. Поранешниот фудбалер на Лестер го отвори гол шоуто на „граѓаните“ со два гола, првиот го постигна...
Спорт Фудбал

Ван Гал имал десет трансфер желби во Јунајтед, Вудворд не му исполнил ниту една

Слободен печат
Ван Гал го презеде кормилото на Јунајтед веднаш по завршувањето на Светското првенство во Бразил 2014 година, наследувајќи го Дејвид Мојес кој не ги оправда...
Спорт Фудбал

Сити е во страшна форма, петарда на „граѓаните“ на „Етихад“

Слободен печат
„Граѓаните“ уште еднаш демонстрираа дека се наоѓаат во неверојатна форма по враќањето на Премиер лигата и во два натпревари постигнаа дури осум гола, а победата...
Спорт Фудбал

Историјата можеше да биде различна, Салах не беше првата опција на Клоп!

Слободен печат
Мохамед Салах е еден од најдобрите играчи во светот, и дефинитивно Ливерпул направи вистински потег со ангажирање со обезбедување на неговиот потпис. Египетскиот интернационалец има...
Спорт Фудбал

Спреј за нос го спречил трансферот на Сане во Баерн Минхен

Слободен печат
Спреј за нос кој му бил даден на Ријад Марез од лекарскиот тим на алжирската репрезентација го спречи Лерој Сане да направи трансфер во Баерн...
Спорт Фудбал

Пепе за рекордни 80 милиони евра во Арсенал (ВИДЕО)

Слободен печат
За потписот на Пепе (24) ова лето беше и Наполи, но во последен момент од трката се откажа италијанскиот вицешампион на нашиот Елиф Елмас. Интернационалецот...