• Ријад Марез

Сити не се откажува од Кејн, сега пари плус играчи

Манчестер сити вчера официјално понуди 100 милиони фунти за капитенот на Тотенхем, Хари Кејн, но понудата беше експресно одбиена бидејќи првиот човек на лондонскиот клуб Даниел Леви бара уште 50 милиони фунти. Леви им порачал на челниците на Сити дека до договор може да се дојде и со евентуална размена на фудбалери и ова сценарио …

Сити не се откажува од Кејн, сега пари плус играчи Read More »