Tag : рекет

Хроника

Јовановски: Ниту сум ја допрел торбата, ниту сум видел пари

Горан Наумовски
Категорично тврдам дека ниту сум ја допрел торбата, ниту сум видел некакви парични средства. Јас видов затворена торба што Зоран Милевски ја зема со леснотија,...
Вести Македонија Слајдер

„Рекет“ е направен за да се спаси Камчев, тврди Бојан Јовановски

Горан Наумовски
Овој предмет е направен за спас на Јордан Камчев, за рушење на Специјалното јавно обвинителство, зашто им сметаше и на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, изјави...
Забава Магазин Магазин слајдер

Го може ли ова Новак Ѓоковиќ? Австралијанка играше тенис сама со себе преку покривот од куќата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Да замавнеш со рекетот и топчето да го пратиш преку покривот на куќата, а потоа да го дочекаш од другата страна, звучи нереално, нели? Австралијанката...
Вести Македонија

Судењето за „Рекет” одложено за 24 април поради состојбата во затворот „Шутка“

Слободен печат
Судењето за случајот „Рекет” продолжува на 24 април, откако денешното рочиште беше одложено поради состојбата со корона вирусот во затворот Шутка. Случајот се наоѓа во...
Останатo Спорт

Пике го номинираше Ноле, го чекаме одговорот на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Спортските натпреварувања се одложени, прекинати поради епидемијата на коронавирусот, клубовите и играчите се во домашна изолација со цел да се спречи ширењето на заразата. Спортистите...
Вести Македонија

Кривичен суд: Барањата на одбраната за одложување на „Рекет” се начин за одолговлекување на постапката

Слободен печат
Барањата на одбраната за одложување на случајот „Рекет” судот ги разбира единствено како начин за одолговлекување на постапката, имајќи во предвид дека се работи за...
Хроника

Кривичен суд: Барањата на одбраната за одложување на „Рекет” се начин за одолговлекување на постапката

Барањата на одбраната за одложување на случајот „Рекет” судот ги разбира единствено како начин за одолговлекување на постапката, имајќи во предвид дека се работи за...
Хроника

Одложен е „Рекет“ поради нарушеното здравје на Јанева

Горан Наумовски
Судењето за случајот „Рекет“ се одлага затоа што адвокатите на Катица Јанева го известиле Кривичниот суд дека користат мерки на Владата кои ги ослободуваат од...
Вести Македонија Слајдер

Јанева користела мобилен од сестра и кој го добила на наградна игра (ВИДЕО)

Катица Јанева освен приход од плата на трансакциските сметки немала екстра приходи. Според Анкетниот лист, таа немала зголемен имот, а регистрирано е зголемување во кредитното...
Вести Македонија Слајдер

Четворица обвинители ќе и бидат сведоци на Јанева

Обвинителите Ленче Ристовска, Фатиме Фетаи, Трајче Пеливанов и Гаврил Бубевски се првите сведоци второобвинетата во аферата „Рекет“ Катица Јанева. Четворицата сведоци ќе сведочат откако на...