20 C
Скопје

Tag : Регулатор

Свет

Британски здравствен регулатор: Регистрирани 30 случаи на тромб по аплицирање вакцина на Астра Зенека

Слободен печат
Британскиот здравствен регулатор синоќа соопшти дека се регистрирани 30 случаи на ретки згрутчувања на крвта по аплицирање на вакцината Астра Зенека против Ковид-19. Таа цифра...
Вести Свет

Два нови реактора: Чешкиот регулатор одобри проширување на нуклеарната централа Дуковани

Слободен печат
Чешкиот регулатор за нуклеарна енергија денеска одобри изградба на два нови нуклеарни реакторa во електрана во близина на селото Дуковани, во централниот дел на земјата....
Вести Свет Слајдер

Брутална казна во Варшава: Полската антимонополска агенција го казни „Гаспром“ во 7,6 милијарди долари

Слободен печат
Полската антимонополска агенција изрече парични казни за „Гаспрпом“ и уште пет европски компании со кои соработува на изградбата на гасоводот „Северен тек 2“, соопшти нејзиниот...