16 C
Скопје

Tag : разгледница

Културен печат

Поздрав од Скопје: Десет дизајнерски приказни од „Шизик на ризик“

Тони Димков
Mакедонскиот лајфстајл бренд „Шизик на ризик“ неодамна објави сет од десет разгледници со наслов „Поздрав од Скопје“, наменет за скопјани, за туристите во Скопје, но...
Забава Магазин

ПИСМО КОЕ ГО НАСМЕА РЕГИОНОТ: Момче било кај баба му и дедо му, еве што им напиша на родителите

Слободен печат
Многумина би рекле дека на распуст кај баба и дедо е најубаво, но не и ова момче...