• ракометна репрезентација на франција

Шок за Франција, Карабатиќ и селекторот Жил позитивни на корона

Ракометната репрезентација на Франција која досега на Европското првенство оствари четири победи во четири натпревари, доби лоши вести пред утрешниот натревар против Исланд бидјеќи остана без најдобриот играч и селекторот. На последното тестирање, првата ѕвезда на „триколорите“ Никола Карабатиќ е позитивен на коронавирус исто како и селекторот Гијом Жил. И двајцата ќе ги пропуштат натпреварите …

Шок за Франција, Карабатиќ и селекторот Жил позитивни на корона Read More »