радари Archives - Слободен печат

Tag : радари

Вести Ви Препорачуваме Регион

ВИБЕР ГРУПА од 7 илјади членови „кодошеле“ за радари, па полицијата ги фати (ВИДЕО)

Слободен печат
Косовската полиција во вторникот уапси две лица, како осомничени дека создале група во апликацијата Вибер, а во неа биле членови повеќе од 7.000 луѓе, кои...
Вести Македонија

Рашковски: За случајот со радарите е разговарано на затворена владина седница

Слободен печат
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, на денешната прес конференција за новинарите во врска со случајот со радарите изјави дека за тоа е разговарано на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Радарите на контролата на летање останале без слика минатиот септември? Што се случувало во М-НАВ?

Слободен печат
Ноќта меѓу 19 и 20 септември минатата година, радарите на Контрола на летање останале без слика, објави „Дојче Веле“. Според М-НАВ, тоа траело „половина час“,...
Вести Планета

Јапонија: Борбен авион Ф-35 исчезна од радарите над Пацификот

Слободен печат
Борбен авион Ф-35, распореден во базата Мисава во североисточниот дел на Јапонија, исчезна од радарите за време на обука над Пацификот, соопштија јапонските воздухопловни сили...