Tag : прсти

Здравје Магазин Магазин слајдер

Секој прст на раката е поврзан со органите: Масирајте го показалецот само една минута и веднаш ќе почувствувате ефект!

Слободен печат
Јапонската древна медицина вели дека секој прст е поврзан со одреден орган во телото, како и дека за подобрување на работата на некој орган и...
Забава Магазин

Детал кој го откива карактерот: Кажете ни на кој прст го носите прстенот, ќе ви кажеме кои сте!

Слободен печат
Прстен на палецот Ако прстенот најчесто го носите на палецот, тоа значи дека сте силна личност и зрачите со голема самодоверба. Сакате да бидете во...
Забава Магазин Технологија

Светот зборува за необичната глетка во оваа зоолошка: Горилата од Атланта со човечка рака! (ФОТО)

Слободен Печат
Неодамна во зоолошката во Атланта се одржа роденденот на горилата Анака која наполни 6 години. Но, таа не е само обична горила, има една работа...
Хроника

Вработена во Рамстор ги повреди прстите на раката на машина за мелење месо

Слободен печат
Вработена во маркет на Рамстор Капитол синоќа се здобила со повреда на прстите на едната рака при чистење машина за мелење месо. Од компанијата информираат...
Еспресо Жена Магазин Храна

Торта медено срце – Прсти да излижеш! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Подгответе ја оваа неверојатно вкусна торта, наречена медено срце и уживајте во богатиот вкус. За нејзината подготовка потребни ви се час и половина. Потребни состојки:...
Еспресо Храна

Прсти да излижеш: Полнети печени компири со фил од пица

Слободен печат
Направете го овој превкусен рецепт и израдувајте ги домашните, убедени сме дека сите ќе уживаат во супервкусот на овие полнети печени компири со фил од...