Tag : прскање

Вести Скопје Слајдер

Најава од Град Скопје за среда: Петта фаза од авионска дезинсекција против комарци

Слободен печат
Град Скопје во раните утрински часови на 1ѕ6 септември ќе започне со петтата фаза од авионска дезинсекција против комарци на подрачјето на главниот град. Од...
Вести Скопје

Шилегов: Од понеделник повторно прскање против комарци, секоја дезинсекција е под надзор на ЦЈЗ

Слободен печат
Од понеделник ќе се врши терестрична дезинсекција на подрачјето на Градот Скопје против возрасни форми на комарци. Оваа дезинсекција ќе почне на 31 август и...
Вести Скопје

Одложено најавеното прскање против комарци за среда

Слободен печат
Прскањето протов комарци што Град Скопје го најави за утре се одложува за среда поради временски услови. -Вонредната авионска дезинсекција на подрачјето на градот Скопје,...
Вести Скопје

Во вторник и среда вонредно прскање на комарци во Скопје

Слободен печат
Град Скопје во вторник и среда ќе врши вонредно авионска дезинсекција (прскање) на комарци. Ова одлука како што инфомираат градските власти е донесена за поради...
Вести Скопје

Вонредно прскање против комарци во вторник

МИА Агенција
Град Скопје соопшти дека поради изразената влага во вегетацијата која придонесува за поголемо размножување, во консултација со надлежните здравствени служби, донел одлука во вторник да...
Вести Скопје

Од сабота четврта фаза на прскање против комарци во Скопје

МИА Агенција
Авионската дезинсекција (четврта фаза) на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе се реализира на 15 и 16 август 2020 (сабота и...
Вести Скопје

Авионско прскање против комарци во Скопје

МИА Агенција
Утрово се спроведува авионско прскање против комарци на подрачјето на Град Скопје. Со тоа, како што соопшти Градот, се врши четвртата фаза од авионската дезинсекција...
Вести Скопје

В понеделник авионско прскање против комарци во Скопје

Слободен печат
Во понеделник, на 10 август, во раните утрински часови, ќе се спроведе авионско прскање против комарци на подрачјето на Град Скопје. Со тоа, како што...
Вести Скопје

Трета фаза од авионско прскање против комарци во Скопје

Слободен печат
Трета фаза од авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци ќе се изврши в сабота, во раните утрински часови, информираат од...
Вести Скопје

Од денеска до петок терестрично прскање против комарци во Скопје

Слободен печат
На подрачјето на Скопје од денеска до петок ќе се спроведува втората фаза од терестричната дезинсекција против возрасни форми и ларви од комарци. Прес-службата на...