Tag : продолжение на сезона

Кошарка Спорт

Продолжението во НБА лигата неизвесно, кошаркарите свикаа итен состанок

Слободен печат
Иако е се договорено и НБА лигата треба да продолжи во Дизниленд во Орландо со малку поинаков формат, кошаркарите одлучија да свикаат состанок на кој...
Спорт Фудбал

ФИФА сака сезоната да се продолжи на неодредено време

Слободен печат
За разлика од УЕФА која инсистира сезоната во сите европски земји да се заврши до крајот на јуни или евентуално до крајот на јули, ФИФА...