4 C
Скопје

Tag : Продавачи

Вести Економија Слајдер

Инвестициите во трговските центри ќе бидат пресудни за неработната недела!?

Соња Кириџиевска
Вработените во трговијата добија „студен туш“ откако Крешник Бектеши, министерот за економија, се изјасни дека лично е против евентуално решение трговските центри да не работат...
Вести Скопје

Уличните продавачи на Лице в лице се враќаат на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат
Околу 30 продавачи на уличното списание Лице в лице останаа дома поради опасност од ширење на вирусот Ковид 19. Со тоа значително им беше отежната...
Вести Скопје Слајдер

Од идниот викенд во Градскиот парк продавачи само со дозвола

Слободен печат
Град Скопје најавува дека од следниот викенд воведува ред за локациите и површината на која ќе може да работат мобилните продавачи, по реакциите на посетители...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Гравот „тетовец” го има сè помалку на нивите и се продава сè поскапо

МИА Агенција
Препознатливиот грав „тетовец” периодов се продава по значително висока цена од 300 денари за еден килограм. На зелениот пазар во Тетово 300 денари е гравот...