• престрелка

Хаос во Вашингтон: Пукање за време на бејзбол натпревар

Во саботата вечерта екипата на Вашингтон Нешнлс во рамки на МЛБ бејзбол лигата играше натпревар кој не го дочека крајот бидејќи имаше престрелка покрај стадионот. Како што објави полицијата, пукањето не било на стадионот, туку покрај него имало престрелка помеѓу лица кое се наоѓале во два автомобили. Резултатот од престрелката е три повредени лица, од …

Хаос во Вашингтон: Пукање за време на бејзбол натпревар Read More »