20 C
Скопје

Tag : препарирани животни

Спорт Фудбал

Златан повторно шокира: Убил лав на сафари па го препарирал

Слободен печат
За време на престојот во Јужна Африка во 2011 година, Златан Ибрахимовиќ, убил лав по што го препарирал, пишува шведскиот весник „Експресен“. Актуелниот фудбалер на...
Вести Свет

ТЕЛЕВИЗОРИ, КЛАВИРИ И ПРЕПАРИРАНИ ЖИВОТНИ: Што сѐ крадат гостите од хотелите?

Слободен печат
Повеќето хотелски гости ги сметаат сапуните, ќесичките шампони, пенкалата, капите за туширање, како сувенири кои тие имаат право да ги спакуваат во својот куфер при...