Tag : пренесување

Вести Свет

Истражување на кинески епидемиолози: Како и на која оддалеченост се пренесува коронавирусот?

Слободен печат
Коронавирусот може да преживее во воздухот најмалку 30 минути и да се пренесува на оддалеченост до 4,5 метри во затворен простор – што е многу...
Хроника

Полицијата приведе 43-годишен маж кој пренесувал 53 мигранти

Слободен печат
Кај струмичкото село Куклиш синоќа околу 19.30 часот во координација на Регионалните центри за гранични работи Југ и Исток, од слобода бил лишен Ф.С.(43) од...
Вести Свет

Два Еурофајтер авиони се судрија во Германија

Слободен печат
Два германски воени авиони Еурофајтер се урнаа во североисточната држава Мекленбург-Западна Померанија, потврди Министерството за внатрешни работи. Авионите, наводно, паднале во станбена површина, според германските...
Вести Македонија

Од 1 јануари следната година започнува фазно пренесување на нови надлежности од централно на локално ниво

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев денеска оствари состанок со Управниот одбор на ЗЕЛС, на која биле разменети мислења и ставови со цел натамошен квалитетен развој и имплементација...