Tag : предраг кон

Вести Ви Препорачуваме Регион

Кон: Маските ќе ги носиме до наредната пролет, 85% од тестираните во Белград се позитивни

Слободен печат
Во Белград, 85% од тестираните се позитивни, изјави епидемиологот Предраг Кон за белградските медиуми, потенцирајќи дека носењето маски не е прашање на „сакам- не сакам“,...
Вести Регион

Кон: Не се очекуваше ваков потенцијал на вирусот во лето

Слободен печат
Српскиот епидемиолог Предраг Кон денеска изјави дека не се очекувало дека новиот коронавирус ќе покаже толкав потенцијал во текот на летото. – Таа неочекуваност не...
Вести Регион Слајдер

Кон: Длабоко ме погоди молбата на Синодот на СПЦ која целосно ги негира нашите напори да се спаси живот

Слободен печат
„Јас на својот Фејбук профил напишав една порака поради која бев изложен на критики, кои не беа само критики за мене, туку и за вкупната...
Вести Регион

Српскиот епидемиолог Предраг Кон се повлекува: Војни нема да водам против никого, освен против вирусот

Слободен печат
„Војни нема да водам против никого, освен против вирусот”, порача Предраг Кон, водечкиот српски епидемиолог, најавувајќи го своето повлекување затоа што, како што кажа, во...
Вести Регион Слајдер

Предраг Кон: Не можеме да следиме кој од кого се заразил, Србија не ја држи ситуацијата во свои раце

Слободен печат
Епидемиологот и член на српскиот владин кризен штаб, д-р Предраг Кон, оцени денеска дека оваа и следната недела во Србија се очекува да кулминира епидемијата...