Tag : познати личности

Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатите личности и нивните ритуали за пред спиење!

Слободен Печат
Сите ние имаме одредени навики и ритуали кон кои се придржуваме скоро секоја вечер. Ритуалите на познатите личности не се разликуваат многу од нашите, но...
Магазин Магазин слајдер

Ова е причината зошто голем дел од познатите личности се заразени со коронавирусот!

Слободен Печат
Некој познати личности објавија дека се позитивни на коронавирусот во претходните 2 неделик. Карл Бергсторм, теоретичар и биолог на Универзитетот во Вашингтон објасни зошто јавните...
Еспресо Шоу биз

Ова се најпознатите бебиња кои се родија оваа година! (ФОТО)

Слободен Печат
Едно од најисчекуваните бебиња оваа 2019 година е синот на Меган Маркл и принцот Хари, кој дојде на овој свет на 6 мај. Покрај кралското,...
Забава Магазин Шоу биз

Познати личности кои ги имаат истетовирано своите миленичиња (ВИДЕО)

Слободен Печат
Сите ги обожаваме нашите животински пријателчиња, а еднакво е и кај познатите личности, актерите, пејачите… Љубовта спрема домашните миленичиња може да прерасне во размазеност, опсесија,...
Еспресо Шоу биз

Овие шест познати личности го променија полот (ФОТО)

Слободен печат
Промената на полот е секогаш табу тема во многу земји ширум светот, па за ваква голема животна одлука потребно е многу храброст, но и поддршка...