Tag : повици

Вести Македонија

Голем број повици во Итна медицинска помош

МИА Агенција
Капацитетот на Службата за Итна медицинска помош (ИМП) е значајно зголемен за 150 проценти во однос на тоа што беше пред три години и од...
Вести Македонија Слајдер

ВЕЛИГДЕН: Се шират повици за литургија со маска или шал, без гужвање и еден по еден (ФОТО)

Мирослава Бурнс
До редакцијата на Слободен печат пристигнаа реакции од вознемирени струмичани кои виделе известување кое се споделува на социјалните мрежи, а во кое се повикуваат да...
Останатo Спорт

Шарапова шокирана од добиените пораки и телефонски повици

Слободен печат
Шарапова сакаше за време на карантинот да се дружи со своите фанови и поради тоа јавно го објави телефонскиот број, но не очекуваше толку голем...
Вести Свет

Раст на насилството врз деца во Франција

Слободен печат
Од почетокот на мерките за ограничување во Франција, телефонската линија „Ало деца во опасност” регистрирала за 20 отсто повеќе јавувања. Државниот секретар за заштита на детството,...
Вести Скопје Слајдер

Митровиќ од Црвениот Крст: На територија на град Скопје од од 8:30 до 12:30 секој ден се примаат повици и се врши теренска достава

Слободен печат
-На територија на град Скопје од 8:30 до 12:30 секој ден се примаат повиците и се врши онаа теренска достава. Во однос на двата мобилни...
Вести Македонија Слајдер

Ако вчера кренавте слушалка на странските повици, пожалете се до „Телеком“ – жртва сте на „Вангири“ измама

Граѓаните што вчера ја кренале слушалката и одговориле на повиците од странски неидентификувани броеви, може да поднесат приговор до „Телеком“. Според извори на „Слободен печат“...
Вести Македонија Слајдер

Сомнителните повици на мобилните доаѓаат од Литванија, Естонија и „Глобал Стар”

Слободен печат
Пропуштените повици од непознати странски броеви регистрирани изутрината кај домашни корисници на мобилна телефонија најчесто потекнувале од Литванија, Естонија и сателитскиот операторот „Глобал Стар”, информира...
Вести Македонија Слајдер

Телеком апелира да не одговарате на странските повици, за да се избегнат високи сметки

Македонски Телеком ја информира јавноста дека во текот на денешниот ден се регистрирани повици од непознати дестинации кон нивни корисници чија цел е да се...
Вести Македонија Слајдер

АЕК: Странските броеви ќе бидат блокирани, граѓаните да не одговараат на повиците

Слободен печат
Телекомуникациските оператори ќе ги блокираат броевите од кои што кон домашни корисници од претпладнето има голем број неидентификувани повици од странство и во текот на...
Вести Економија

МЗШВ: Во тек се четири јавни повици за давање во закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост

Слободен печат
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информира дека се во тек вкупно четири јавни повици за давање во закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост....