Tag : потсмев

Останатo Спорт

Руска олимписка шампионка има луда теорија за пандемијата на коронавирусот

Слободен печат
Таа е двојна олимписка и деветкратна светска шампионка во гимнастика, а во кариерата има освоено дури 40 медали на големи настани. Коркина има девет медали...
Вести Свет

Додека милиони бегаат пред Доријан, Американец има идеја како да го победи ураганот: Веднаш стана предмет на потсмев (ВИДЕО)

Слободен печат
Ураганот Доријан, кој однесе најмалку седум животи на Бахамите, се движи кон Флорида. Прогнозерите велат дека во следните 36 часа би можел да се доближи...