Tag : потсмев

Вести Македонија

Словенечката европратеничка Јовева цел на навреди од поддржувачи на Јанша поради македонското потекло

Слободен печат
Словенечката европратеничка Ирена Јовева неодамна стана мета на навреди на социјалните мрежи и на веб-порталите поврзани со владејачката партија во Словенија, СДС на Јанез Јанша,...
Спорт Фудбал

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ќе остане без своето најголемо засилување Тимо Вернер од Лајпциг. Екипата на Челси беше побрза и поконкретна од Ливерпул и...
Останатo Спорт

Руска олимписка шампионка има луда теорија за пандемијата на коронавирусот

Слободен печат
Таа е двојна олимписка и деветкратна светска шампионка во гимнастика, а во кариерата има освоено дури 40 медали на големи настани. Коркина има девет медали...
Вести Свет

Додека милиони бегаат пред Доријан, Американец има идеја како да го победи ураганот: Веднаш стана предмет на потсмев (ВИДЕО)

Слободен печат
Ураганот Доријан, кој однесе најмалку седум животи на Бахамите, се движи кон Флорида. Прогнозерите велат дека во следните 36 часа би можел да се доближи...