Tag : помал

Вести Регион

Се помал број новозаразени со Ковид-19 во Албанија

Во Албанија во последното деноноќие потврдени се шест нови случи со Ковид-19, со што продолжува појавата присутна повеќе денови наназад на се помал број новозаразени....
Еспресо Шоу биз

А беше толку сигурна во себе: Катастрофален дебакл на Меган Маркл! (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката Меган Маркл синоќа во придружба на сопругот Хари за прв пат прошета на црвениот тепих на филмска премиера откако стана член на британското кралско...