Tag : полигон

Ви Препорачуваме Хроника

Секој трет ден умира по едно лице во сообраќајна незгода

Горан Наумовски
Скопје, Битола, Велес и Кумановo се четирите најопасни градови во Македонија, каде според долгогодишните полициски анализи се случиле низа сообраќајни несреќи во кои имало најмногу...
Вести Скопје

Скопје го доби првиот памптрак полигон (ФОТО)

Слободен печат
Со демонстрација на вешто возење велосипеди и ролери вечерва во центарот на градот беше отворен првиот памптрак (pumptrack) полигон во Скопје. Адреналинската патека која е...
Вести Скопје

Скопје ќе добие „pumptrack” полигон

Вљубениците во велосипедизмот, ролерите и скејтбордите ќе имаат можност да ги покажат своите вештини на новиот „pumptrack” полигон што го изгради Градот Скопје на површината...
Хроника

Полицијата приведе Полјак, му пронашле фотографии од полигонот Криволак

Слободен печат
Полицијата приведe полски државјанин кај кого се пронајдени фотографии од армискиот полигон Криволак. МВР денеска соопшти дека вчера во 10.00 часот на излез од капијата...
Вести Скопје

Изградбата на „pumptrack“ полигонот е во завршна фаза

Слободен печат
Во завршна фаза е изградбата на новиот pumptrack полигон што Градот Скопје го гради на површината пред Олимпискиот базен „Центар”. Новиот pumptrack полигон е со...
Вести Скопје

Скопје наскоро ќе добие „pumptrack” полигон кај Олимписки базен

МИА Агенција
Вљубениците во велосипедизмот, ролерите и скејтбордите наскоро ќе имаат можност да ги покажат своите вештини на новиот „pumptrack” полигон што Градот Скопје почна да го...
Автомагазин Магазин

Љубителите на високи октани уживаа на денешниот собир (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Денеска во организација на Авто Мото Клубот – АСУЦ се оддржа петтиот по ред собир на сопственици на возила од целата држава. На полигонот во...