Tag : полициски службеник

Вести Македонија

Полициски службеник фатен како црта графити со логото на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Синоќа по полноќ, во Тетово бил фатен полицаец како црта графити со политичка содржина на јавна површина, пишува порталот „А1он“. Кога полициска патрола при обиколка...
Хроника

Лишени од слобода тројца скопјани и еден полициски службеник, во автомобилот имале дрога и пиштол

Слободен печат
Тројца скопјани и еден полициски службеник кој не бил на должност, синоќа се задржани во полициска станица. По извршената контрола на автомобилот со кој се...
Хроника

Кривична за тројца кичевчани

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста”, ОВР Кичево до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против А.А.(40), Ш.А.(36) и...
Хроника

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против И.Т. – полициски службеник во Полициско одделение...
Хроника

Кривична за полицаец кој си присвојувал службено оружје

Слободне печат
СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Д.(29) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „послужување во службата“ и „недозволено изработување, држење...
Вести Хроника

Полицаец удрен од возило среде крстосница во Скопје

Слободен печат
Во Скопје е прегазен полициски службеник додека извршувал службени дејствија, информира МВР. -На 04.11.2019 во 14.00 часот на крстосница од булевар .„Кузман Јосифовски Питу“ со...
Вести Хроника

НОВ ИНЦИДЕНТ на Клинички: Агресивно однесување при апсење

Слободен печат
Во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ синоќа се одвивал инцидент, за кој МВР не прецизира детално, како настанал. Имено ноќта околу 20.50 часот во Комплексот клиники...
Вести Регион

УЖАС ВО СРБИЈА: Полицаец обљубил 13-годишно девојче, другарка на неговиот син

Слободен печат
Српски полицаец бил уапсен, а потоа му бил одреден и притвор од 30 дена под сомнение дека обљубил 13-годишно девојче, која наводно била другарка на...
Вести Македонија

Максим Димитриевски упати сочуство до трагично загинатиот полициски службеник

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски, денеска изрази сочуство до семејството на трагично загинатиот полицискиот службеник Виктор Цветковски. – Неизмерна е болката и тагата и...