Tag : покана

Вести Регион

Курти ја одби поканата за средба со Тачи

Слободен печат
– Треба да работиме и да чекориме напред со единствени ставови и да го чуваме како очите во главата партнерството со западните сојузници, а пред...
Еспресо Шоу биз

Цеца не ја покани оваа колешка: „Не очекував да добијам покана, но се радував како да го женам синот“ (ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Гоца Божиновска (54) изјавила дека на Цеца Ражнатовиќ (46) воопшто не ѝ било лесно на свадбата на нејзиниот син Вељко ѝ неговата понежна...
Вести Свет

Трамп следната недела ќе биде сослушан за неговиот импичмент

Слободен печат
Одборот за правда при Претставничкиoт дом го покани претседателот Доналд Трамп и неговиот адвокат на сослушување во рамките на истрагата за можен импичмент на претседателот....
Еспресо Секс

Никогаш не добивате покана за втор состанок? Еве зошто!

Слободен печат
Покана за првиот состанок ви се чини дека е најтешкиот дел. Но, ја добивте поканата и излеговте заедно, а сепак тоа беше се. Никогаш веќе...
Вести Македонија

Специјална покана за Заев и Рама од Харадинај

Слободен печат
На денешната владина седница, косовскиот министер за инфраструктура Паљ Лекај соопшти дека при крај се работите на автопатот „Арбен Џафери”, што го поврзува косовскиот главен...
Вести Македонија

Мицкоски на инаугурацијата на Пендаровски можел да присуствува само како пратеник

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не бил поканет во Собранието на инаугурацијата на новиот претседател на државата Стево Пендаровски затоа што нема пракса на овој...
Еспресо Шоу биз

КАРЛЕУША ЌЕ БИДЕ ПРИВЕДЕНА? Адвокатите на Врањеш одлучни за следниот чекор

Слободен печат
Адвокатите на Огњен Врањеш по завршувањето на денешното рочиште истакнале дека ќе бараат од судот Јелена Карлеуша да биде приведена и донесена со полиција. Таа...