7 C
Скопје

Tag : поинаков

Магазин Магазин слајдер Сцена

Забавите, алкохолот и дрогата се зад неа: Кејт Мос денес живее сосема поинаков живот! (ФОТО)

Слободен печат
Една од најпознатите светски парти девојки, Кејт Мос, се смири и секој ден, како што вели, во 23 часот оди на спиење. Потребни и се...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во малку поинаков вкус – Солена дипломат торта

Слободен печат
Тесто: 4 јајца 200 грама кисела павлака 1 прашок за печиво 4 лажици брашно 1 лажичка сол Фил: 200 грама сирење 200 грама кисела павлака...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

МАЛКУ ПОИНАКОВ БОЖИЌ: Кристијано Роналдо и Џорџина уживаат на егзотична дестинација (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, доколку судиме според објавите на Инстаграм профилот на неговата вереница Џорџина, празниците ги поминува далеку од зимската идила која празниците, според...
Жена Магазин

ЦВЕТА Е МАЈКА НА ГЕЈ МОМЧЕ (12): Отсекогаш знаев дека е поинаков! ТАА ИМА САМО ЕДЕН СТРАВ

Слободен печат
Цвета Поповиќ е мајка на 12-годишното геј момче која во ниту еден момент на му го свртела грбот на своето дете поради неговата ориентација. Ниту...
Вести Македонија

Адеми: Почетокот на учебната година ќе биде поинаков од претходните

МИА Агенција
Низата крупни промени кои Министерството за образование и наука со силна поддршка од засегнатите општествени чинители и бројни стратешки партнери ги креираше во изминатиот период...
Еспресо Храна

Малку поинаков и повкусен појадок кој се подготвува за само 15 минути (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Доколку ви здодеаја буреците, гевреците, сендвичите, пецивата или некое друго вообичаено мени за појадок, имаме совршена идеја за вас. Употребете ги состојките кои ги обожувате:...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Идеална фризура за летните денови: Репче на поинаков начин (ФОТО)

Слободен печат
Косата фатена во репче е совршена фризура кога температурите се високи. Иако таа станува монотона доколку ја носиме така секој ден, сепак постојат начини како...
Еспресо Жена Магазин Храна

Малку поинаков појадок или закуска – Превкусни брускети со домати и босилек

Слободен печат
Брускетите се популарна италијанска закуска, која ќе ја обожавате… Рецепт за одлични брускети со домати и босилек. Потребни состојки: ½ француски багет 3 домати чешне...
Еспресо Храна

Префинети тортиља сендвичиња

Слободен печат
Лесен ручек, кој секој може да го приготви и да ужива…тортиља сендвичиња Потребни состојки: 8 готови ториљи 500 г пилешко бело месо 200 г излупени...
Еспресо Храна

Интересен и поинаков – Појадок во чашка полна витамини, пробајте го задолжително!

Слободен печат
Пробајте нешто различно, појадок во чашка полна витамини Потребно време за подготовка: 15 минути Потребни состојки (за две сервирања): 2 јаболка, излупени и исечени на...