18 C
Скопје

Tag : поглавар

Вести Регион Слајдер

Се ослободи од канџите на ковид-19: Оздраве поглаварот на Албанската православна црква, Јанулатос

Слободен печат
Поглаварот на Албанската православна црква (АПЦ), архиепископот на Тирана, Драч и цела Албанија, Анастас Јанулатос ја доби битката со коронаврусот, јави албанската агенција „Балкан веб“....
Вести Регион

Мицотакис прати воен авион во Тирана: Поглаварот на Албанската православна црква во болница во Атина со благи симптоми на ковид-19

Слободен печат
Поглаварот на Албанската православна црква, архиепископот Анастасиос, ќе биде пренесен во атинска болница, откако му биле констатирани благи симптоми на ковид-19, соопштија од албанската Архиепископија....
Вести Македонија

Реисот Фетаи ја предводеше пладневната молитва во Шарената џамија во Тетово

Слободен печат
Првпат откако беше назначен за поглавар на Исламската верска заедница, Реис Шаќир ефенди Фетаи ја посети Шарената џамија во Тетово и воедно тетовското муфтиство. Реисот...
Вести Македонија

Филипче: Пораките на поглаварот на ИВЗ дека коронавирусот е сè уште тука, се значајни за подигање на свеста

Слободен печат
Ме радува ставот на поглаварот на Исламската верска заедница, Шаќир Фетаху. Неговите пораки упатени до верниците дека коронавирусот е се уште тука, се значајни за...
Вести Македонија

Фетаху: Ние како ИВЗ влеговме во оваа борба со зборовите „Страв не, но голема свест против оваа болест да“

Слободен печат
Новиот поглавар на ИВЗ, Шаќир Ефенди Фетаху, на новинарско прашање на денешната прес-конференција рече дека коронавирусот постои и ги повика граѓаните да ги почитуваат мерките....
Вести Македонија

Разрешувањето на Реџепи е за да се прикрие криминалот, тврди конкурентот на Реисот

Слободен печат
Додека во медиумите се шират информации дека смената на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи е поради неговата женидба со 50 години помладата жена, неговиот конкурент...