6 C
Скопје

Tag : починаа

Свет Слајдер

Нов црн рекорд во Бразил, oд Ковид-19 починаа 3.869 луѓе во изминатите 24 часа

МИА Агенција
Рекорден број смртни случаи од Ковид-19 беа регистрирани во изминатите 24 часа во Бразил – 3.869, соопшти Министерството за здравство на земјата. Во најголемата јужноамериканска...
Вести Свет Слајдер

Три лица починаа, 11 се исчезнати во поплавите во Турција

МИА Агенција
Три лица го загубија животот во поплавите предизвикани од обилните дождови на брегот на Црно Море во Турција, додека единаесет други се водат како исчезнати,...
Вести Македонија

Центарот за јавно здравје Куманово регистрира 18 нови заразени, двајца пациенти починаа

МИА Агенција
Центарот за јавно здравје Куманово во последните 24 часа евидентира 18 новозаболени лица од Ковид-19,  17 од Куманово и еден од Липково, соопштија денеска надлежните од јавната...
Вести Македонија Слајдер

141 заболен од Ковид-19, 175 оздравени, а двајца починаа од коронавирус

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-48, Куманово-21, Дебар-2,...
Вести Македонија Слајдер

113 новoзаразени од коронавирус, 259 оздравени, шестмина починаа, меѓу нив и 22-годишен пациент

МИА Агенција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-35, Куманово-12, Штип-23,...
Вести Македонија Слајдер

139 новозаболени од Ковид-19, починаа шестмина болни, a 534 се оздравени

МИА Агенција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11, Дебар-2,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пет месеци КОВИД-19 во земјава: Вирусот потврден кај 9.934 луѓе, од нив 460 починаа

МИА Агенција
По точно пет месеци откога во земјава беше регистриран првиот случај на КОВИД-19 – на 26 февруари кај жена која допатува од Италија, опасниот вирус...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: За 24 часа починаа деветмина заболени од коронавирус

Слободен печат
Во изминатите 24 часа направени се 1.391 тестови, при што позитивни на тестот се 193, излекувани се 46, а починаа девет граѓани, изјави денеска министерот...
Вести Македонија Слајдер

Четири смртни случаи, 19 новозаболени и 16 оздравени пациенти од Ковид-19 во земјава

Горан Наумовски
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-1, Тетово-3, Велес-1, Кочани-1 и Неготино-3. Во ГОБ „8...
Вести Македонија Слајдер

Два смртни случаи, 50 оздравени пациенти и 22 новозаразени од Ковид -19 во земјава

Горан Наумовски
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 50 оздравени пациенти во: Скопје-16, Куманово-10, Прилеп-6, Тетово-15, Велес-1, Крива Паланка-1 и Валандово-1. Во...