Tag : плејмејкер

Кошарка Спорт

МЗТ Скпопје Аеродром ја засили бековската позиција со Хасани Гравет

Слободен печат
Американскиот кошаркар Хасани Гравет (24 год, 188 см) е најновото засилување на МЗТ Скопје Аеродром за новата сезона, откако денеска стави потпис на едногодишен договор...
Кошарка Спорт

Играч со НБА искуство го засили Куманово

Слободен печат
Екипата на Куманово во наредната сезона во своите редови ќе има кошаркар кој настапувал во НБА лигата, откако денеска потпиша договор со Џош Селби. Селби...