20 C
Скопје

Tag : пилинг

Жена Магазин Магазин слајдер

Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа – Направете го сами!

Слободен печат
Летото е период кога најголем дел од кожата ни е изложен на сончеви зраци, поради што треба да посветиме особено внимание на нејзиното негување. Благодарение...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...
Жена Магазин Магазин слајдер

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат
За убава и здрава кожа најважна е правилната нега, а добриот пилинг е првиот чекор. Ви претставуваме неколку рецепти за пилинзи кои можете да ги...
Еспресо Убавина

Совршен есенски пилинг на лице од костени

Слободен печат
Една од најпознатите есенско-зимски намирници, костенот, е одличен за пилинг. Познати се хранливите вредности и лековитите својства на костенот. Плодовите на костенот се извондредно хранливи...
Еспресо Убавина

Како правилно да го негувате лицето во есенските денови?

Слободен печат
Хидратацијата е задолжителна, намалете го неделниот број на пилинзи и ексфолирања...
Еспресо Жена Магазин Убавина

3 брзи и ефикасни рецепти за мазна кожа без целулит

Слободен печат
Пилинзите кои се состојат од абразивни состојки како морска сол, кафеав шеќер и кафе се најдобрите пријатели вашето тело. Пилинзите од абразивни состојќи се идеални...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Само бидете упорни: Домашен пилинг од кафе кој гарантирано го елиминира целулитот!

Слободен печат
Да, целулит имаат и најдобрите од нас, и да, ниту моделите не се имуни. Но, ние имаме неколку супер трикови кои ќе ви помогнат да...
Еспресо Убавина

Пилинг за тело од состојки кои сите ги имаме дома

Слободен печат
Веќе знаете дека маслиновото масло е одлично за здравјето, но тоа исто така е и супер сојузник и во секојдневната нега. Маслиновото масло е богато...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Пилинг кој ефикасно го елиминира целулитот – Пробајте го веднаш!

Слободен печат
Во пресрет на летото, веројатно веќе почнавте да размислувате каде ќе го поминете годишниот одмор, а со тоа и да го подготвувате телото за на...