• пилешка

Витаминска пилешка чорба со бамји: Ја крепи душата и телото! (РЕЦЕПТ)

Подгответе ја за вас и вашето семејство, ќе бидете воодушевени… Потребно ви е: 500 гр пилешко месо, 4-5 бамји, 2 моркови, 1 помала главица кромид, 1 помал целер, карфиол и брокула, 1 жолчка, 1 поголема лажица павлака, сол, бибер, масло, магдонос. Подготовка: Половина од морковот изрендајте го и ставете го во подлабок сад на оган …

Витаминска пилешка чорба со бамји: Ја крепи душата и телото! (РЕЦЕПТ) Read More »