Tag : пиле

Магазин Храна

Прсти ќе излижете: Полнето пиле за неделен ручек!

Васко Спасоски
Полнето, печено, крцкаво, вкусно пиле… Вистински рај за љубителите на овој тип месо! Ви претставуваме рецепт на кој нема да му одолеете. Рижотото што ќе...
Еспресо Жена Магазин Храна

Испечете пиле во лубеница! Вкус кој ќе ве воодушеви, вакво нешто не сте пробале! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пресечете го дното на лубеницата со цел таа да стои стабилно, а потоа преполовете ја како што е покажано во видеото, односно малку над половината....