Tag : петмина

Хроника

800 евра казна за петмина велешани

Основното јавно обвинителство Велес до Основниот суд во Велес денеска поднесе предлози за издавање на казнени налози за пет лица кои за време на продолжениот...
Хроника

По 3.000 евра казна за петмина несовесни граѓани

Основното јавно обвинителство од Струга до надлежниот суд поднесе предлози за издавање казнени налози против пет лица за кривично дело nепостапување според здравствените прописи за...
Вести Македонија

Петмина административци од Општина Аеродром во самоизолација

Мирослава Бурнс
Пет административци од Општина Аеродром се во самоизолација поради тоа што имале допир со некој што е потенцијално заразен со коронавирус, потврди за „Слободен печат“...
Вести Македонија

Петмина скопјани го прекршиле полицискиот час

МИА Агенција
Против пет лица од Скопје Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Предлог за издавање казнен налог заради сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи за...
Вести Македонија

МВР казни петмина ресенчани

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Ресен во текот на вчерашниот ден, постапувајќи по поднесените кривични пријави против две лица од страна на Министерството за...
Вести Македонија

Казни за петмина прилепчани кои не биле во домашна изолација

Горан Наумовски
Одделението за внатрешни работи од Прилеп поднесе кривични пријави за четворица прилепчани за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Тие се осомнечени за...
Вести Македонија

Петмина граѓани избегале од домашен карантин

Горан Наумовски
Кумановската полицијата ќе поднесе соодветен поднесок против две лица кои вчера не биле дома, иако им била изречена мерка медицински надзор и домашна изолација, информираа...
Вести Македонија Слајдер

МВР: Петмина повредени во сообраќајка во Ѓорче Петров

Полицијата денеска извести дека вчера во 20.20 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Ѓорче Петров“ и „Мајски манифест“ се случила сообраќајна незгода во...
Хроника

Поради мито приведени се петмина полицајци од ГП Богородица (ВИДЕО)

Слободен печат
Петмина полициски службеници од граничниот премин Богородица се приведени за земање мито. Кај нив се најдени 822 евра и алкохолни пијалоци. – Одделот за внатрешна...