-9 C
Скопје

Tag : пешачки мост

Вести Скопје

Кејот се чисти од ѓубрето, конечно ќе се минува под новиот мост кај МНТ

Требаше Вардар да надојде до пред излевање, па конечно Град Скопје да се зафати со расчистување на кејот на Вардар околу новиот пешачки мост. Ѓубришта,...
Вести Скопје

Отворен пешачкиот мост никнат од конструкцијата за скопското панорамско тркало

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, на неговиот фејсбук-профил информираше дека денеска  е пуштен во употреба пешачкиот мост меѓу Камениот мост и мостот Гоце Делчев...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Изградбата на мостот никако да заврши, кејот непрооден шест години

Анета Стојковска
Од едната страна лимени табли со кои е заграден недовршениот објект – копија на некогашниот Офицерски дом, а од другата страна тараби со кои е...
Вести Свет

Се урна пешачки мост во Словачка (ФОТО)

Слободен печат
Мост за пешаци и велосипедисти денеска се урна во градот Спишка Нова Вес во словачкиот регион Кошице, соопшти полицијата. Како што беше објавено на Фејсбук профилот на...
Вести Свет

Се урна пешачки мост во Индонезија, загинаа најмалку девет тинејџери

Слободен печат
Најмалку девет лица се удавија во надојдена река откако се урнал пешачки мост на индонезискиот остров Суматра, соопштија денеска локалните власти. Девет тела биле извлечени...
Вести Скопје

Шилегов: Ако општина Чаир го отстрани надвозникот, ние ќе обележиме пешачки премин на Бит пазар

Надвозникот на Бит пазар и покрај апелите на надлежните, останува неискористен. Граѓаните, со полни раце ќеси, го избираат поризичниот, но пократок пат за да стигнат...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

ДЕПОНИЈА КАЈ ПЕШАЧКИОТ МОСТ НА ВАРДАР ВО ЗЛОКУЌАНИ: Надлежните не можеле да видат кој фрла ѓубре

Максимално дозволената концентрација на ПМ10 честички, пропишана на 50 микрограми на метар кубен воздух, денеска не е надмината никаде. Во 8 часот во Центар, според...