Tag : перуџа

Останатo Спорт

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат
Членот на одбојкарската репрезентација на Србија која минатата година триумфираше на Европското првенство е позитивен на коронавирус. Поради лесната клиничка слика Атанасијевиќ не е задржан...
Спорт Фудбал

Елмас и Наполи четвртфиналисти во Купот на Италија (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец го одигра целиот натпревар во осминафиналниот натпревар од италијанскиот куп против Перуџа кој „наполитанците“ го добија со резултат 2:0. Елиф Елмас за разлика...