20.8 C
Скопје

Tag : пелтечење

Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство Сцена

Марко Маринковиќ-Слаткар за флиперите, марихуаната, пелтечењето и музиката: Во времето на татко ми било незамисливо да има рапер кој пцуе и така чесно заработува пари, сега има повеќе опции

Мими Стојановска
После долго време и ниту едно интервју, Марко прифати да проговори за нешта за кои претходно не зборувал. Татковската улога заедно со пандемијата, го оттргнаа...
Вести Македонија

Повеќе едукација за децата кои имаат проблеми со говорот

Слободен печат
Еден процент од возрасните и пет до седум отсто од децата во државава имаат говорно-јазично нарушување, кое претставува дисфункција во ритамот и темпото на говорот...