Tag : Пелинце

Вести Македонија Слајдер

Поранешни вработени во укинатото СЈО навредени од говорот на претседателот Пендаровски

Слободен печат
Поранешните вработените во укинатото Јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите испратија реакција на...
Вести Македонија Слајдер

Пендаровски од Пелинце: Граѓанското помирување основен услов за функционирање на демократско плурално општество

Слободен печат
На 76 години од Првото заседание на АСНОМ и 117 години од Илинденското востание, денеска во Меморијалниот Центар АСНОМ во Пелинце се обрати претседателот на...
Вести Македонија

„Победа за сите” – заеднички лајтмотив на чествувањата во Крушево, Пелинце и Скопје

МИА Агенција
Владата попладнево информираше за одбележувањето на Денот на Републиката 2 Август во Крушево, Пелинце и во Скопје и за составот на владините делегации кои на...
Хроника

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски
Возач на камион со тешки телесни повреди заврши во кумановската болница откако загубил контрола врз товарното возило и излетал од патот кон граничниот премин „Пелинце“....
Вести Македонија

Утрово затворен граничниот премин „Пелинце“

Слободен печат
Утрово од 7 часот затворен е граничниот премин „Пелинце“ кон Србија за возила и патници. Ваквата одлука доаѓа откако соседна Србија донесе одлука за преземање...
Хроника

Возило излетало од пат и слетало на дрво

Горан Наумовски
Вчера возило излетало од коловозот и удрило во дрво при што тројцата патници од возилото се стекнале со повреди. Незгодата, според информациите од полиција се...