7 C
Скопје

Tag : Пеќ

Кошарка Спорт

Јорданчо Давитков се враќа во Европа и ќе седи на клупата на Пеќ

Слободен печат
Поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков е нов тренер на екипата на Пеќ. Ангажманот во косовскиот прволигаш значи враќање на Давитков во европската...
Вести Регион

Братучедот на Харадинај доби куршум во задникот, се трага по напаѓачот (ВИДЕО)

Илинка Иљоска
Братучедот на Рамуш Харадинај, Мустафа Ахметџекај (46) кој беше ранет вчера на пладне во Пеќ, тврди дека претходно немал проблем со осомничениот кој пукал во...
Вести Регион

УАПСЕН Сали Бериша во Пеќ (ФОТО)

Слободен печат
Полицијата за економски криминал го уапси судијата на Основниот суд во Пеќ, Косово, Сали Бериша, под сомнение дека сторил кривично дело Злоупотреба на службената должност,...
Вести Регион

Претепан внукот на Харадинај

Слободен печат
Неколку маскирани напаѓачи во Пеќ претепале две млади лица и им нанеле повреди со ножови и метални палки. Една од жртвите е Е.Х., роден во...