4 C
Скопје

Tag : пау гасол

Кошарка Спорт

Официјално: Гасол се врати во Барселона

Слободен печат
Шпанскиот кошаркар од денеска е нов играч на Барселона, потврди каталонскиот клуб на официјалната интернет страница, но и самиот Гасол на социјалните мрежи. Ова значи...
Кошарка Спорт

Пау Гасол после 20 години се враќа во Барселона!?

Слободен печат
И покрај најавите дека би можел да ја продолжи кариерата во НБА лигата, Пау Гасол (41) сепак се враќа во Европа, поточно во својата Барселона....
Кошарка Спорт

Димитријевиќ ќе игра заедно со Пау Гасол!?

Слободен печат
Нови шпекулации околу иднината на македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ за кој вчера објавивме дека има понуда од евролигашот Валенсија. Нашиот плејмејкер има договор уште една...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ја покажа класата, Надал: Големо благодарам до Ноле! (ФОТО)

Слободен печат
Шпанските спортисти, односно тенисерот Рафаел Надал и кошаркарот Пау Гасол ја започнаа акцијата во собирање помош во борбата против коронавирусот. Надал во петокот му се...